Červen 2008

Je dobré se poradit...

2. června 2008 v 16:50
Abyste zjistili, zda je váš flashmob opravdu dobrý, je rozumné ho předem prodiskutovat s ostatními lidmi, kteří si na něj udělají vlastní názor a poví vám, zda je dobré do toho jít, něco pozměnit nebo se na daný flashmob úplně vy... a začít něco nového. Od toho je tu následující kniha.
Zde můžete probírat s ostatními uživateli své nápady, hodnotit návrhy ostatních tvůrčích osobností a příp.se jim snažit pomoci dovést ideu k dokonalosti. Konečnou verzi prodiskutovaného a promyšleného flashmobu stačí zaslat e-mailem na flashmobs@email.cz viz. návod ZDE.
Doufáme, že tato nová funkce přinese opravdu dobré flashmoby, kterými se pobavíme!

Květiny na Karlově mostě

1. června 2008 v 19:13
PŘIHLÁŠKY : Akce není organizována s přihlášením.
Vaše názory na tuto akci pište, prosím, do komentářů!

Kontaktujte nás!

1. června 2008 v 19:05
Víte o nějakém zajímavém flashmobu, příp. nějaký sami pořádáte a chcete o něm dát vědět světu? Neváhejte a napište nám jeho promyšlený popis na flashmobs@email.cz a my ho zveřejníme!
Než se však unáhlíte, věnujte pozornost následujícím radám :
  • flashmob by neměl být organizován tak, že 'sraz je v sedum támhle a začnem'. Podstatou každého flashmobu je, že lidé jdou jakoby 'náhodou' okolo, provedou onu netradiční věc a zase se rozejdou. Příkladem špatně zorganizovaného flashmobu byla akce Freezing Prague 2008. Nechceme ji nějak znehodnocovat a vážíme si pokusu o větší rozšíření flashmobů v České republice, ale přecejen - na účastnících jakéhokoliv flashmobu nemá být předem poznat, 'že se něco chystá'
  • pokud se rozhodnete zorganizovat flashmob, snažte se přijít s něčím originálním nebo s tím, co v Česku ještě nebylo uskutečněno. Flashmoby jsou především o narušení stereotypu a kdyby každý týden zrmzlo na Václaváku tisíc lidí, asi by to nebylo to pravé ořechové.
Máte-li ještě jinou připomínku, která by zde neměla chybět, napište ji do komentářů! I vy (a především vy) se podílíte na tvorbě webu!

ZombieWalk 2008

1. června 2008 v 18:41
Význam slova Zombiewalk se dá definovat nejlépe jako veřejné shromáždění lidí oblečených a nastylovaných jako oživlé mrtvoly - zombie. Tyto srazy většinou začínají na jednom místě (hřbitov, park), kde se účastníci sejdou a odtud pokračují pěšky přes centrum města a veřejná místa, aby byli pěkně vidět. Pokročilou, velmi realistickou technikou Zombiewalku, je i takzvané "požírání obětí", které spočívá v tom, že se část účastníků Zombiewalku nenamaskuje jako chodící mrtvola, ale oblékne se do normálních starších šatů. Tato "volavka" (řádně označená nějakým poznávacím znamením) se pak vydá směrem k trase Zombiewalku, kde na něj zombie "zaútočí", potrhají mu oblečení, pomalují obličej zeleným makeupem a postříkají ho umělou krví. Čerstvá zombie se pak připojí k davu a pokračuje spolu s ostatními hledat další oběti. Tento "vyšší level" však vzhledem k nedostatku zkušeností necháme pro první ročník pražského Zombiewalku stranou. Berme to však jako závazek pro ročníky příští, pokud budou.
PŘIHLÁŠKY : Vyplňte formulář ZDE

Freezing Prague 2008

1. června 2008 v 18:34
Tahle akce už proběhla v několika světových metropolích a nyní se dostává i do Čech. Plán je jednoduchý - na povel zmrznout a vydržet bez pohybu po dobu dvou minut. Pokud zrovna jíte banán, tak uprostřed kousnutí, pokud zrovna telefonujete, uprostřed hovoru. Jde o to navodit iluzi zastavení času pro nezasvěcené kolemjdoucí.
A jak se zúčastnit? Sraz je 18.3.2008 ve vestibulu stanice metra Muzeum u drogerie Rossmann v 17:00 hodin.
Přesně v 17:09 sejde do vestibulu člověk oblečený celý do oranžového. Obejde celou pasáž, aby všechny upozornil, že za chvíli akce začne a zhruba před vchodem do drogerie "zmrzne". Tento okamžik je signálem pro všechny. Lavinovou reakcí zmrzneme všichni v pozici, ve které se právě nacházíme. Nemusíme tedy vidět přímo na něj a čekat, až dá signál. Stačí vidět na dalšího účastníka. Můžeme se tedy rozmístit po velkém prostoru.
Po dvou minutách oranžový člověk rozmrzne a rozejdeme se.
PŘIHLÁŠKY : Akce není organizována s přihlášením.

O co jde?

1. června 2008 v 18:16
Flash mob (často psáno i Flashmob) je blesková zábavná akce, při níž se náhle vyskytne vícero lidí v předem určený čas na předem určeném místě spojených jistou společnou myšlenkou. Organizují se na internetu, shromažďují se na veřejných místech, udělají něco bizarního a následně splynou s davem.
Flash moby často bojují proti stereotypu dnešní doby a snaží se ho jakýmkoliv způsobem přetnout a obohatit všední život něčím netradičním. Především jde ale o zábavu. O pobavení sebe sama reakcemi lidí, kteří nejsou do flashmobu nijak zapleteni. Pokud však přihlížejícím chování účastníků vadí, dle pravidel je akitvisté nesmějí obtežovat ani je nijak nedobrovolně do hry zatahovat.
Příklad jednoho z prvních větších českých flashmobů je bezpochyby akce Freezing Prague 2008. Tato příliš organizačně nezvládnutá akce ochromila na několik minut vestibul pražského metra, když zde na dvě minuty 'zmrzla' zhruba tisícovka lidí. Efekt, který se očekával, však naplněn nebyl. Jak již bylo řečeno, aktivisté spíše zablokovali vestibul metra.
Proč je tu ale tento web? Je za ním vize, která pravděpodobně nebude uskutečněna, za pokus to ale stojí. Chceme vytvořit web, kde se budou shromažďovat informace o konaných flashmobech pro lidi, které flashmoby zajímají a rádi se jich účastní - zkrátka pro zábavu! :-)
Budeme moc rádi, pkud umístíte na svůj blog/web následuji ikonku :
kód :
<a href="http://www.flashmobs.er.cz"><img
src="http://nd.blog.cz/f/flashmobscz.blog.cz/obrazky/28981664.jpg"
width="88" height="31" border="0" alt="www.FlashMobs.er.cz - Web o
flashmobech!"></a>