O co jde?

1. června 2008 v 18:16
Flash mob (často psáno i Flashmob) je blesková zábavná akce, při níž se náhle vyskytne vícero lidí v předem určený čas na předem určeném místě spojených jistou společnou myšlenkou. Organizují se na internetu, shromažďují se na veřejných místech, udělají něco bizarního a následně splynou s davem.
Flash moby často bojují proti stereotypu dnešní doby a snaží se ho jakýmkoliv způsobem přetnout a obohatit všední život něčím netradičním. Především jde ale o zábavu. O pobavení sebe sama reakcemi lidí, kteří nejsou do flashmobu nijak zapleteni. Pokud však přihlížejícím chování účastníků vadí, dle pravidel je akitvisté nesmějí obtežovat ani je nijak nedobrovolně do hry zatahovat.
Příklad jednoho z prvních větších českých flashmobů je bezpochyby akce Freezing Prague 2008. Tato příliš organizačně nezvládnutá akce ochromila na několik minut vestibul pražského metra, když zde na dvě minuty 'zmrzla' zhruba tisícovka lidí. Efekt, který se očekával, však naplněn nebyl. Jak již bylo řečeno, aktivisté spíše zablokovali vestibul metra.
Proč je tu ale tento web? Je za ním vize, která pravděpodobně nebude uskutečněna, za pokus to ale stojí. Chceme vytvořit web, kde se budou shromažďovat informace o konaných flashmobech pro lidi, které flashmoby zajímají a rádi se jich účastní - zkrátka pro zábavu! :-)
Budeme moc rádi, pkud umístíte na svůj blog/web následuji ikonku :
kód :
<a href="http://www.flashmobs.er.cz"><img
src="http://nd.blog.cz/f/flashmobscz.blog.cz/obrazky/28981664.jpg"
width="88" height="31" border="0" alt="www.FlashMobs.er.cz - Web o
flashmobech!"></a>

Ukázky úspěšných flashmobů ve světě
Zmrzlý New York

ZombieWalk v Torontu


A nakonec ne moc vydařený Freezing Prague 2008 a povedný ZombieWalk 2008


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucia Lucia | Web | 13. června 2009 v 14:55 | Reagovat

v ke včera to bolo slabšie. Bolo nám menej, ale fajne fajne.
Na stanici o stvrtej sme zrmzli na minútu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.